HOLLO - BLAST

Podłączenie i czyszczenie odbywa się podobnie jak urządzeniem Hollo - Blast Junior. Do czyszczenia rur w zakresie średnic 51 – 76 mm używa się nieuzbrojonego urządzenia podłączonego do przewodu ścierniwa oprawą CHE-2 lub rurą o średnicy 1¼” (31.75 mm) i długości odpowiadającym minimum połowy długości czyszczonej rury.

Czyszczenie rur w zakresie średnic 76 – 127 mm odbywa się przez zamocowanie na korpusie urządzenia dwóch pierścieni z czterema kompletami kołków o różnych długościach. Pozwalają one na ustawienie urządzenia dokładnie w osi rury zapewniając równomierne czyszczenia całej, czyszczonej powierzchni. Zawsze należy dobierać długość kołków najbliżej odpowiadające średnicy czyszczonej rury.

Jeśli stopień zanieczyszczenia, korozji czyszczone rury jest niewielki można po włożeniu urządzenia do rury pchać je równomiernie od siebie, wówczas ścierniwo wraz z zanieczyszczeniami będzie wydmuchiwane na zewnątrz z drugiego końca rury. Jeśli powierzchnia wymaga intensywnego czyszczenia, należy przepchnąć urządzenie do końca rury, uruchomić piaskowanie i równomiernie ciągnąć urządzenie do siebie.

Czyszczenie rur w zakresie średnic 127 – 305 mm odbywa się bez pierścieni i kołków, a z użyciem wózka rozporowego. Korpus urządzenia mocujemy w uchwyty wózka, a średnicę odpowiadającą wymiarowi czyszczonej rury ustalamy nakrętkami. Dostępne dwa typy urządzenia: z dyszą o średnicy 12,5 mm dla ścierniw o granulacji do 0,72 mm oraz z dyszą o średnicy 16 mm dla ścierniw o granulacji

do 1,2 mm.

Zapotrzebowanie powietrza przy dyszy 12,5 mm ok. 5,5 m3/min, a przy dyszy 16 mm ok. 10 m3/min przy ciśnieniu pracy 6 bar.

WSPÓŁPRACUJEMY