ORBITER – nowoczesne i bardzo wydajne urządzenie rozwiązujące trudne zagadnienie malowania wewnętrznych powierzchni rur czy drenażu. Zaprojektowany w celu umożliwienia nakładania równomiernej warstwy powłoki z dużą prędkością. System jest prosty w obsłudze. Typowe powłoki nakłada się z prędkością 3 mb na minutę. Systemem tym można zasadniczo aplikować wszystkie typy materiałów, które można nakładać metodą hydrodynamiczną.

Do przyrządu ORBITER można zastosować każdą standardową pompę do natrysku hydrodynamicznego, jednak minimalne wymagane przełożenie pomp to 30:1 a minimalny wydatek to 4 litry na minutę. Najlepsze efekty uzyskuje się przy przełożeniu 45:1 i wydajności ok. 10 litrów na minutę.

Ilość sprężonego powietrza potrzebnego do zasilania silnika napędzającego dyszę to jedynie 400 litrów na minutę w modelu ORBITER I, i 600 litrów na minutę w modelu ORBITER III. Ciśnienie sprężonego powietrza to ok. 5 – 6 bar.

Maksymalne ciśnienie powietrza w pistolecie nie może przekroczyć 300 bar.

Długość pakietu węży sterowania łączących pistolet z systemem ORBITER wynosić może 3m, 5 m lub 10 m. Węże mogą być dowolnie łączone za pomocą precyzyjnych złączek znajdujących się na zakończeniach węży. Pozwala to na elastyczne dopasowanie długości przewodu do długości malowanych rur.

Urządzenie natryskowe z dyszą .026” (0,66 mm), pistolet sterujący, pistolet lakierniczy, przewód kontrolny 3 m, przewód lakierniczy 3,5 m, całość w drewnianej, przenośnej skrzynce, instrukcja obsługi w języku polskim. Orbiter I przeznaczony na do rur o średnicach od 90 do 180mm
Urządzenie natryskowe z dyszą .036” (0,91 mm), pistolet sterujący, pistolet lakierniczy, przewód kontrolny 3 m, przewód lakierniczy 3,5 m, całość w drewnianej, przenośnej skrzynce, instrukcja obsługi w języku polskim Orbiter I przeznaczony na do rur o średnicach od 180 do 950mm

WSPÓŁPRACUJEMY